VW Volkswagen stelt zijn platform voor volledig elektrische modellen ook ter beschikking aan andere fabrikanten. Dat moet leiden tot schaalvoordeel en daarmee een breed bereikbare individuele mobiliteit.

Momenteel streeft Volkswagen naar een eerste golf van circa vijftien miljoen volledig elektrisch aangedreven voertuigen op basis van het in huis ontwikkelde MEB-platform. e.GO Mobile AG uit Aken is de eerste externe partner die MEB (Modular Electric Toolkit) toepast bij de productie. “Het MEB-platform heeft het in zich om dé standaard op het gebied van e-mobility te worden”, stelt Herbert Diess, ceo Volkswagen AG.

Investeringen

In de periode tot en met 2023 investeert Volkswagen bijna 44 miljard euro in elektrificering, digitalisering, mobiliteitsdiensten en autonoom rijden. Alleen al dertig miljard euro is bestemd voor e-mobility. Naar verwachting heeft in 2025 ongeveer een kwart van het totale aantal verkochte auto’s van de Volkswagen Group een elektrische aandrijving.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
5 juni 2026
AllParts verwelkomt Koster Autoparts en Kuyntjes Automaterialen als nieuwe grossiers
5 juni 2026
Bosch lanceert digitale Vehicle Care Assistant
5 juni 2026
In Memoriam – Jo Rutten (1941 – 2026)
4 juni 2026
Liqui Moly zet QR-code in, in strijd tegen namaak
4 juni 2026
1 op de 4 auto’s wereldwijd elektrisch
4 juni 2026
Automechanika Frankfurt 2026 rekent op 4.500 exposanten
Meest bekeken berichten
Recente reacties