Het Verenigd Koninkrijk krijgt nabij het vliegvled van Coventry een gigafabriek voor de productie van batterijen voor elektrische voertuigen. Productie moet in 2025 starten.

De West Midlands Gigafactory is het resultaat van een publiek-private samenwerking, ondersteund door een alliantie van lokale overheden, industrie en universiteiten. Met een benodigde investering van 2,5 miljard pond zal de fabriek direct hooggeschoold werk bieden aan zo’n zesduizend werknemers en indirect nog eens duizenden in de toeleveringsketen.

74 voetbalvelden

De fabriek heeft een grootte van meer dan een half miljoen vierkante meter – zo’n 74 voetbalvelden – en wordt een van de grootste batterijenfabrieken in het VK. Wanneer de fabriek volledig operationeel is, produceert hij tot 60 GWh aan energie per jaar.

In zijn eigen stroombehoefte wordt voorzien door middel van 100 procent hernieuwbare energie uit onder meer zonnecellen. De fabriek zal zowel gebruikte batterijen recyclen als nieuwe fabriceren, volgens het cradle to cradle-principe.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
14 juli 2025
Plannen voor nieuwe autobelastingen bieden goede aanknopingspunten
14 juli 2025
Allianz Direct wint Independer Award Auto 2025 voor beste prijs-kwaliteit
14 juli 2025
Repareren of vervangen?
11 juli 2025
ADPA en GVA winnen zaak tegen BMW
11 juli 2025
Prijs voor beperken waterstofverliezen
11 juli 2025
Autowasdag levert 60.721 euro op voor Prinses Máxima Centrum
Meest bekeken berichten
Recente reacties