Als middel om het aantal ongevallen verder terug te dringen, wil de Europese Commissie dat er meer preventieve techniek aan boord van nieuwe auto’s komt. Door deze brede toepassing hoeven de voertuigen niet of nauwelijks duurder te worden, stellen de Brusselse bestuurders.

Hulpmiddelen om de juiste rijbaan te blijven, een noodstop te maken en de snelheid vast te houden moeten tot de verplichte standaarduitrusting gaan behoren. Dat gaat tussen nu en pakweg 2030 zevenduizend doden en bijna 39.000 gewonden schelen, zo verwacht de commissie.

Tijdrovend

Het zal nog wel even duren voor het zover is. Zowel de lidstaten als het Europees Parlement moeten nog akkoord gaan. Daarna begint een looptijd van drie jaar voor de autofabrikanten om de daad bij het woord te voegen.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
6 maart 2026
Ayvens: Slechts kwart leaserijders is vrouw
6 maart 2026
Bandenindustrie viert innovatie en uitmuntendheid met dertien awards
6 maart 2026
Autoverzekering in Rotterdam het duurst
6 maart 2026
Dreigen in plaats van praten: garage betaalt € 9000 leergeld
5 maart 2026
Liqui Moly introduceert velgenreiniger Premium
5 maart 2026
Caruso wordt lid van ADPA
Meest bekeken berichten
Recente reacties