Met behulp van software van Vandebron kan de Chinese autofabrikant Nio bij zijn batterijwisselstations tegelijkertijd het energienetwerk balanceren. De samenwerking tussen Nio en Vandebron betreft een pilot die in mei van start gaat.

Door het energienet te balanceren kunnen de batterijwisselstations van Nio tevens ingezet worden om het lokale energienet te balanceren wanneer energievraag en -aanbod niet aan elkaar gelijk zijn.

Technische mogelijkheden

Arno van den Berg, technisch directeur bij Vandebron: “Onze active balancing-software is een duurzaam antwoord op nieuwe uitdagingen van de energietransitie. Deze innovatieve technologie maakt het namelijk mogelijk om verschillende soorten apparaten tegelijkertijd in te zetten om het energienet te balanceren. Door de toename van meer volatiele energieproductie (zoals zon- en windenergie) is er een belangrijke rol weggelegd voor de opslag van energie. In deze pilot zoeken we samen met Nio de grenzen op van de technologische mogelijkheden door zo slim én duurzaam mogelijk gebruik te maken van de beschikbare capaciteit van de power swap stations. Dit doen we nu door waar nodig de laadsnelheid op en af te schalen.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 september 2025
Fastned Gentbrugge als blauwdruk
17 september 2025
Met Logpay-kaart ook naar Argos en amiGo
17 september 2025
VNA ziet mobiliteitstransitie stilvallen
17 september 2025
BOVAG negatief over ‘pseudo-eindheffing’
17 september 2025
Revisiemotor gaat stuk: non-conformiteit in de werkplaats
16 september 2025
RAI Vereniging: Mobiliteitsplannen onvoldoende
Meest bekeken berichten
Recente reacties