De 10 miljoen euro die beschikbaar was voor de aankoop of privélease van een nieuwe elektrische personenauto door particulieren is al in zijn geheel aangevraagd. De subsidiepot voor de aanschaf of privélease van een gebruikte elektrische personenauto is nog niet leeg.

De totale subsidiepot van 17,2 miljoen euro is verdeeld in 10 miljoen euro voor nieuwe elektrische auto’s en 7,2 miljoen euro voor een gebruikte elektrische auto. Voor gebruikte elektrische auto’s is de overheidssubsidie 2000 euro, voor een nieuwe 4000. Van de 7,2 miljoen euro die beschikbaar is voor gebruikte elektrische auto’s was op 8 juli nog maar 1,4 miljoen euro aangevraagd.

Budgetten

De subsidieregeling ging op 1 juli 2020 van start en loopt tot 1 juli 2025. Dit betekent dat aanvragen voor subsidie voor een nieuwe elektrische auto dit jaar nog wel gedaan kunnen worden, maar dat de subsidie wordt doorgeschoven naar 2021. Welke budgetten er voor 2021 en verder beschikbaar komen, wordt later bekendgemaakt.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 maart 2026
CAO Metaal & Techniek definitief na akkoord vakbonden
12 maart 2026
Inter Cars wordt lid van ADPA
12 maart 2026
Aanstichter wil zelf de brand blussen
12 maart 2026
‘Voordeel diesel is volledig verdampt’
12 maart 2026
Trustoo: Onrust op oliemarkt verdriedubbelt vraag naar laadpalen
12 maart 2026
TECH360 sluit partnerschap met Moba
Meest bekeken berichten
Recente reacties