Fiat Chrysler Automobiles (FCA) heeft per direct zijn fusieaanbod aan Renault ingetrokken.

FCA laat dat weten in een persbericht. Een dag eerder had Renault laten weten dat het meer tijd nodig had om over het aanbod na te denken.

Vier voorwaarden

Het was met name de Franse overheid, voor 15,1 procent aandeelhouder in Renault, die tegenstribbelde. Kort gezegd stelde de Franse regering vier voorwaarden aan de fusie: acceptatie ervan door alliantiepartner Nissan, garantie van het behoud van banen en fabrieken in Frankrijk, een gelijke verdeling van bestuur tussen FCA en Renault, en de verzekering dat de fusieonderneming deel zou nemen aan een geplande samenwerking met Duitsland op het gebied van batterijen voor elektrische voertuigen. FCA concludeerde daarop dat de “politieke omstandigheden op dit moment niet van dien aard zijn dat een dergelijke fusie een succes zou kunnen worden.” FCA trok daarop direct het fusieaanbod in.

Op twee na grootste

FCA deed het aanbod eind mei. Daarbij zouden FCA en Renault beide een 50 procent aandeel krijgen in de nieuwe onderneming. Die zou daarmee de op twee na grootste autofabrikant ter wereld worden, na Volkswagen en Toyota. De marktwaarde daarvan wordt geschat op zo’n 35 miljard euro. Het aandeel Renault opende op 6 juni aan de beurs in Parijs zo’n 7 procent lager.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
12 mei 2026
Vernieuwde website De Hoeve Multipower focust op oplossingen
12 mei 2026
Jim Schouten directeur Innovam
12 mei 2026
Vakantieverkeer zorgt voor meer autoschades
12 mei 2026
Bandenvervangingsmarkt veert op in eerste kwartaal 2026
12 mei 2026
Boekhorst neemt Regio Autoschade Almelo over
12 mei 2026
‘Auto’s waarmee ik een persoonlijke band kweek, gaan nooit weg’
Meest bekeken berichten
Recente reacties