Vooruitlopend op de publicatie op 24 juni maakt onderzoeks- en consultancybureau ICDP enkele resultaten bekend van een onderzoek naar de autokoper van de toekomst. ICDP gelooft niet dat die autokoper radicaal zal verschillen van de huidige autokoper, maar wel dat zijn gedrag verandert.

ICDP geeft een drietal redenen voor deze vooronderstelling. Ten eerste blijft er altijd de fysieke aard van het kopen van een auto. Daarnaast is er een sterke hang bij de consument naar omnichannel-ervaringen. Ook worden niet-traditionele mobiliteitsoplossingen ter vervanging van individueel autobezit beperkt door economische factoren.

Het rapport voorspelt dat toekomstige autokopers geïnformeerde en mondige individuen zijn, die naadloze, intuïtieve en gepersonaliseerde digitale ervaringen verwachten naast voortschrijdende technologie. Ook willen ze een evenwicht tussen kwaliteit, gemak en kosten.

Klanttraject

Het rapport is een dringende oproep aan OEM’s en dealers om echte omnichannel-strategieën, hyperpersonalisatie en geavanceerde technologie te omarmen om te voldoen aan de eisen van de mondige autokoper van vandaag.

“De auto-industrie heeft een rijke geschiedenis van innovatie op het gebied van techniek en design; de volgende stap is de innovatie van het klanttraject zelf”, aldus het rapport. “Degenen die deze transformatie met succes doorstaan, zullen niet alleen voldoen aan de behoeften van de autokoper van de toekomst, maar zullen ook de toekomst van de detailhandel in auto’s bepalen.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 december 2025
Plan je moment!
12 december 2025
Ruim 100 euro verschil in kosten van laden
12 december 2025
Niet gedeeld, wel zelfrijdend
12 december 2025
Revisie krijgt eindelijk de aandacht die het verdient
11 december 2025
‘Voorkeur voor originele onderdelen daalt’
11 december 2025
Vijftig tinten aftersales
Meest bekeken berichten
Recente reacties