Waar koepelorganisatie Acea komt tot een plus van 13,7 procent voor de registraties in de Europese Unie in april 2024 houdt Jato Dynamics het op 12,6 procent ten opzichte van een jaar eerder. Jato ziet daarbij dat de markt voor elektrische voertuigen (EV’s) minder goed presteert dan vorig jaar.

Bedroeg het marktaandeel batterij-elektrische voertuigen in de registratiecijfers in april 2023 nog 13,1 procent, in april 2024 is dat met 13,4 procent nauwelijks groter, terwijl het aantal registraties met 15 procent toenam. Dat cijfer is weliswaar hoger dan de 12,6 procent die de totale markt is toegenomen, maar beduidend lager dan de groei die elektrische voertuigen vorig jaar doormaakten.

Jato-analist Felipe Munoz: “De markt voor elektrische auto’s presteert niet zo goed als vorig jaar. Dat is hoofdzakelijk het gevolg van prijsdalingen, die onder consumenten heeft geleid tot onzekerheid over de restwaarden van EV’s en hoe de prijzen zich in de komende maanden zullen ontwikkelen.”

Merken

Volkswagen domineerde de EV-markt in april, ondanks een volumedaling van 7 procent ten opzichte van april 2023. Tesla volgt op de voet, met 0,6 procent meer registraties. BMW bleek de drijvende kracht achter de registraties van EV’s, met registratiecijfers voor zijn elektrische modellen die 82 procent hoger lagen dan vorig jaar. Met 14.179 voertuigen liet BMW er in één maand slechts 28 minder registreren dan Tesla.

Chinees

Met een vijftiende plaats op de ranglijst van meest geregistreerde batterij-elektrische voertuigen is BYD een relatief succesvol Chinees merk op de Europese markt. Toch zijn Chinese merken nog altijd een rariteit in Europa. Munoz: “Dat blijkt onder meer uit de langzame toename in registraties over het afgelopen jaar. MG, een merk dat velen nog altijd met het westen associëren, was verantwoordelijk voor twee van de drie registraties van Chinese voertuigen. Dat Chinese voertuigen nog altijd niet in staat zijn om in de Europese markt door te dringen zou het resultaat kunnen zijn van de beeldvorming rondom deze voertuigen, in het bijzonder de negatieve aandacht vanuit de Europese Commissie. Desondanks doen Chinese voertuigen het goed in de batterij-elektrische markt met een marktaandeel van 6,6 procent.”

Suv

Het marktaandeel van suv’s daalde van 51,3 procent in april 2023 naar 51,1 procent in april 2024. Met 12 procent meer registraties bleef het segment achter bij de overall stijging, al is het nog altijd het voorkeurssegment van de Europese consument.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 april 2025
Registraties nieuwe auto’s dalen met 10 procent in eerste kwartaal 2025
1 april 2025
Accupakket als zwaard van Damocles
1 april 2025
Autodealers in 2024: meer omzet, minder winst
1 april 2025
Bosch lanceert twee nieuwe opleidingstrajecten
31 maart 2025
LKQ neemt afscheid van B2C Leisure
31 maart 2025
Nicola Torregiani neemt Benelux-markt onder zijn hoede 
Meest bekeken berichten
Recente reacties