Het niet verlenen van voorrang is de meest voorkomende oorzaak van schade. Uit cijfers van Diks Verzekeringen blijkt dat in meer dan 38 procent van 4500 onderzochte schadegevallen in de afgelopen vijf jaar de tegenpartij geen voorrang verleende, waardoor schade ontstond.

Op de tweede plaats in de ranglijst van oorzaken van schade staat het bij de voorganger achterop rijden. Hiervan was sprake in ruim 14 procent van de gevallen. Op de derde plek staat het aanrijden van een geparkeerd voertuig (ruim 11 procent).

Letselschade

Diks Verzekeringen heeft ook berekend dat bij 21 procent van de schadegevallen ook sprake is van letselschade. En na een dip in 2020 als gevolg van de coronacrisis was het aantal schademeldingen in 2021 weer bijna terug op het niveau van 2019, met een piek in juni, wat samenvalt met het einde van de lockdown.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 november 2025
Fusie AkzoNobel en Axalta in de maak
18 november 2025
‘Desinformatie schaadt vertrouwen in EV’
18 november 2025
‘De Buggy verveelt nooit’
17 november 2025
Europeanen sparen korter voor tweedehands VW Golf
17 november 2025
Enexis ‘knijpt’ laadvermogen tijdens pieken
17 november 2025
InterClassics Brussels noteert nieuw bezoekersrecord
Meest bekeken berichten
Recente reacties