Omdat er nog altijd geen zicht is op een nieuwe cao voor de motorvoertuigen- en tweewielerbedrijven gaan de stakingen in deze bedrijven door. Op 11 februari wordt gestaakt in de regio Noord-Holland (Zaandam). Voor donderdag 13 februari kondigt vakbond CNV stakingen aan in de Achterhoek en de regio Arnhem-Nijmegen.

Overeenstemming tussen de werkgevers, verenigd in BOVAG, en de vakbonden die de werknemers vertegenwoordigen, ontbreekt vooral op het punt van het loon. De werkgevers bieden 3,55 procent over een periode van 18 maanden, terwijl CNV 6 procent eist over 12 maanden, FNV eist zelfs 7 procent per jaar.

Daarnaast willen de vakbonden extra afspraken voor jongeren, zoals geboorteverlof, en ouderen, die in toenemende mate moeten worden ontzien.

Overwerkstaking

In aanvulling op de regionale estafettestaking start FNV nu ook met een overwerkstaking voor onbepaalde tijd. Dit houdt in dat overwerkstakers alleen de contractueel overeengekomen uren werken, overwerk wordt niet gedaan.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
23 april 2026
Autoverkopen Europa 2026: EV groeit, hybride blijft dominant
23 april 2026
Van Mossel neemt schadebedrijf Spuigroep Tilburg over
23 april 2026
Telefoongebruik in verkeer blijft hardnekkig probleem
22 april 2026
Omzet AkzoNobel daalt, winstgevendheid stijgt in Q1 2026
22 april 2026
Werkplaatsconcept
21 april 2026
Omzet GPC stijgt 6,8 procent in Q1 2026
Meest bekeken berichten
Recente reacties