De Europese Commissie heeft met succes de Duitse overheid aangeklaagd voor het ‘beschermen’ van haar automobielindustrie en dan met name van Mercedes-Benz.

Het Europees gerechtshof heeft afgelopen vrijdag de Duitse Staat veroordeeld voor het in de periode 2015-2017 toelaten van R134a in airco-installaties bij 133.000 nieuwe Daimler-modellen (vooral Mercedes-Benz), terwijl dit verboden was en vervangen had moeten worden door R1234yf. Pas in maart 2017 stapte Daimler over op dit laatste aircogas. Daarvoor had de Duitse fabrikant laten weten het gas R1234yf als brandgevaarlijk te zien. Maar na vele onderzoeken bleek dit geen standvastige claim te zijn.

Geen boete

Overigens betekent een veroordeling slechts een morele overwinning voor Brussel, want er staat geen boete op de veroordeling. Duitsland moet de eigen juridische kosten voldoen en de helft van die van de Europese Commissie.  
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
3 april 2026
Tekort aan werkplaatsomzet door EV in UK in beeld
3 april 2026
PartsPoint: succesvolle AutoTechnica 2026
3 april 2026
Sectorgids wil samenwerking batterijsector versterken
3 april 2026
Europese EV-markt is verdeeld
2 april 2026
LKQ neemt ACtronics over
2 april 2026
VDS Automotive benoemt Erik Henstra tot interim-CEO
Meest bekeken berichten
Recente reacties