LKQ Nederland, bij ons beter bekend als Sator en Fource, heeft de Duitse grossier Pika Autoteile overgenomen. Dit bedrijf uit Friedberg, bij Frankfurt, telt vijftien medewerkers.

Pika Autoteile is gespecialiseerd in zogenaamde US parts en accessoires voor Duitsland en Centraal-Europa. LKQ koopt zo een entree op de Duitse markt. Overigens valt Pika onder een andere LKQ-dochter, Keystone Automotive in de VS.

Internationalisering

De overname van Pika Autoteile staat niet op zichzelf. De onderdelendistributie wordt steeds meer een internationaal speelveld. Zo betrad de beursgenoteerde Canadees-Amerikaanse grossiersgroep Uni-Select de Europese markt. Met hun komst krijgen Europese grossiers te maken met een vierde Noord-Amerikaanse grootmacht. Een nieuwe ronde van overnames op Europese schaal lijkt aanstaande.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
15 augustus 2025
Conti’s voor zelfrijdende voertuigen
15 augustus 2025
Hogere omzet, lagere winst Hankook
15 augustus 2025
‘Vol gas tegen de muur’
14 augustus 2025
‘Geen richting aangeven grootste ergernis’
14 augustus 2025
Yokohama boekt 10,3 procent meer omzet in H1 2025
14 augustus 2025
Jan-Piet van Kesteren directeur Goodyear EMEA
Meest bekeken berichten
Recente reacties