LKQ Nederland, bij ons beter bekend als Sator en Fource, heeft de Duitse grossier Pika Autoteile overgenomen. Dit bedrijf uit Friedberg, bij Frankfurt, telt vijftien medewerkers.

Pika Autoteile is gespecialiseerd in zogenaamde US parts en accessoires voor Duitsland en Centraal-Europa. LKQ koopt zo een entree op de Duitse markt. Overigens valt Pika onder een andere LKQ-dochter, Keystone Automotive in de VS.

Internationalisering

De overname van Pika Autoteile staat niet op zichzelf. De onderdelendistributie wordt steeds meer een internationaal speelveld. Zo betrad de beursgenoteerde Canadees-Amerikaanse grossiersgroep Uni-Select de Europese markt. Met hun komst krijgen Europese grossiers te maken met een vierde Noord-Amerikaanse grootmacht. Een nieuwe ronde van overnames op Europese schaal lijkt aanstaande.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
16 september 2025
RAI Vereniging: Mobiliteitsplannen onvoldoende
16 september 2025
Helft elektrische rijders haalt actieradius niet
16 september 2025
Cor Baltus draagt stokje over aan Marco Faulenbach
16 september 2025
Chinees aanbod op AutoScout24 stijgt 34 procent
16 september 2025
Nog drie dealerbedrijven voor Omoda & Jaecoo
16 september 2025
3D-geprinte onderdelen uit afval
Meest bekeken berichten
Recente reacties