Voor een vakblad met de titel Aftersales Magazine is het wellicht geen logische gesprekspartner, de senior director market strategy OEM bij Lumileds. In de wetenschap dat de aftermarket bestaat bij de gratie van eerste montage, schetst Dirk Vanderhaeghen de ontwikkelingen op het gebied van autoverlichting.

Terwijl ik dit artikel schrijf is de industrie verzameld op de beursvloer in Frankfurt. Daar is elektrisch rijden het toverwoord, schuilt de diesel op de strafbank en tonen de nieuwe (studie)modellen immer zwieriger ledverlichtingslinten. “Verlichting is sinds jaar en dag hét instrument om een fabrikant en diens modellen eigen gezicht te geven”, signaleert Dirk Vanderhaeghen. Senior salesmanager Benelux & VK, Coen Bosch valt zijn collega bij: “Je kunt tegenwoordig bijna geen autoreclame meer zien zonder dat er fragmenten in zitten die de auto in het donker tonen. Juist om dat lichtbeeld als merkimago te onderstrepen.”

Lichtsieraad

Met name modelfacelifts leunen sterk op aangepaste verlichting. “Verlichting en koetswerk worden in toenemende mate met elkaar verweven. Was nog niet zo lang geleden de verlichtingsunit herkenbaar als afzonderlijk component, dat onderscheid verdwijnt geleidelijk aan”, zegt Vanderhaeghen. “Bij studiemodellen zie je al complete panelen getransformeerd worden tot een soort lichtsieraad.” Lees het hele artikel in nummer 9 van Aftersales Magazine, dat vrijdag 22 september verscheen.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
20 maart 2026
BOVAG start verkiezing onafhankelijk autobedrijf 2026
20 maart 2026
Arval ziet bedrijven werk maken van elektrificatie
20 maart 2026
Afschrijving op E-divisie duwt ZF in het rood
20 maart 2026
Monteurs werven met gereedschap
19 maart 2026
1 op 3 rijdt ’s zomers door op winterbanden
19 maart 2026
Fastned: 47 procent meer omzet uit laden in 2025
Meest bekeken berichten
Recente reacties