Volgens voorlopige cijfers van het RDC zijn er 253.410 nieuwe auto’s geregistreerd in het eerste halfjaar van 2018. Dat is een plus van 12,1 procent ten opzichte van het eerste halfjaar 2017.

Bijna 50 procent van deze registraties was voor lease en rental. De eigen registraties van de voertuigbranche bedroegen bijna 16 procent, 7 procent was klein zakelijk. Daarmee bleef er voor het segment particuliere consument maar net iets meer dan een kwart over. Het is lang geleden dat dit segment nog goed was voor ruim de helft van de registraties.

Merken

Volkswagen is ook in 2018 het meest populaire merk. 11,4 procent van de geregistreerde nieuwe auto’s was in het eerste halfjaar een Volkswagen. Renault staat op een tweede plek met 8,6 procent, Opel op een derde plek met 8,5 procent. Peugeot kwam tot 7,1 procent marktaandeel. Ford en Kia eindigden gezamenlijk op een vijfde plek, met ieder 6,1 procent.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
30 oktober 2025
Evo Parts sluit zich aan bij AllParts
30 oktober 2025
Indicata: Occasionmarkt EV normaliseert
30 oktober 2025
Continental blijft onderdelenportfolio uitbreiden
30 oktober 2025
Sensor bepaalt bandendruk op basis van beladingsgraad
30 oktober 2025
Oud en nieuw
29 oktober 2025
Webfleet zet AI in voor voorspellend onderhoud
Meest bekeken berichten
Recente reacties