Aumacon: grote autoretailers worden groter

De tien allergrootste autoretailers namen vorig jaar veertig procent van de totale autoverkoop in Nederland voor hun rekening. De Top-50 klom naar een marktaandeel van zeventig procent, de honderd grootsten naar 82 procent. Dat blijkt uit het nieuwste dealerholdingonderzoek van Aumacon.

In een tijdbestek van ruim vijftien jaar is het dealerlandschap sterk gewijzigd. Hadden de vijftig grootste dealers in 2004 een derde van de automarkt in handen, in 2019 is dat marktaandeel ruim verdubbeld. Illustratief in dit verband is de koppositie die de Van Mossel Automotive Groep inneemt. In 2008 was het bedrijf goed voor een relatief bescheiden zevende plek, met nog geen tienduizend nieuwverkopen. Ook in België doet de onderneming tal van overnames. Samen hebben ze geleid tot een top-10 plaats in de binnenkort te verschijnen Belgische dealergroep Top-50. Overigens nam ceo Eric Berkhof (foto, links) het eerste exemplaar in ontvangst van Aumacon-directeur Clem Dickmann.

Nieuwe gezichten

Door fusies en overnames kent editie 2020 van de Aumacon Dealerholding Top-100 dertien ‘nieuwe gezichten’. Allereerst Kalfsbeek en VDNS (54 en 56), verder Renova (64), Van Vliet Autogroep (67), Auto Wüst (76), ASV (81), Autobedrijf Kreijne (86), Dubbelsteyn (87), Keram (89), Hans Severs en Nieuwenhuijse (beide op 91), Auto Drenthe Groep (94) en Toyota Van Ekris (100). Tesla Motors Netherlands ziet een fraai 2019 weerspiegeld in een tweede plaats in het overzicht, daarmee Stern Groep verdringend. Nieuw in de top-tien is Wensink Automotive (van 12 naar 9).

20192018 20192018% +/-
11Van Mossel41.27631.375+31,6%
210Tesla NL30.9108.600+259,4%
32Stern27.01829.306-7,8%
44Pon22.86918.600+23,0%
53Emil Frey19.51719.183+1,7%
65Broekhuis18.39716.902+8,8%
76Louwman15.21913.584+12,0%
87Amega13.84711.934+16,0%
912Wensink11.4158.059+41,6%
108Zeeuw9.9829.088+9,8%
  Top-10210.450167.360+25,7%
Het complete onderzoeksrapport omvat 216 pagina’s en is te bestellen via aumacon.nl


Maarten Molenaar †

In de bijna vijf jaar dat Maarten deel uitmaakte van onze redactie heeft hij zich als vakredacteur onvermoeibaar ingezet om de kwaliteit van Aftersales Magazine en Aftersales Truck te vergroten, dankzij zijn in vele jaren opgebouwde kennis van de branche en zijn uitgebreide relatienetwerk. Op 8 november 2020 overleed Maarten plotseling. Maarten was een journalist pur sang, die zijn energie vooral haalde uit het zoeken naar echt nieuws. Ons team wist wat het aan hem had. Geen redactionele klus was hem te groot, of te klein. Hij zat graag ‘aan tafel’ bij ondernemers, managers en hun medewerkers om de achtergrond van het nieuws boven tafel te krijgen. En toen niemand nog wist wat Covid-19 was, bezocht hij graag de vakbeurzen in Europa. Maarten was niet een man die op de voorgrond trad. Hij was meer de stille kracht van de redactie, met het accent op kracht. Wij zullen zijn motto ‘autoliefde roest niet’ in gedachten blijven houden en zijn onderkoelde humor missen.

Van Maarten Molenaar † zijn er nog 2350 artikelen verschenen. Meest recente artikelen van Maarten Molenaar †

Avatar

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *