Autofabrikanten beschikken over enorme databases met technische, markt- en klantinformatie. De connected car zal daar de nodige data aan toevoegen. Het analyseren van die informatie is bijna onbegonnen werk. Met zelflerende software, gevoed door kunstmatige intelligentie (KI) kan die taak snel worden overgenomen door virtuele robots.

Afgelopen week publiceerde adviesbureau McKinsey de whitepaper Artificial Intelligence – Automotive’s New Value-creating Engine, over de mogelijkheden van kunstmatige intelligentie, gericht op automobielfabrikanten en hun netwerken. “Fabrikanten moeten zo snel mogelijk dergelijke KI-systemen omarmen om een concurrentievoorsprong te nemen dan wel te behouden op andere marktpartijen”, stellen de McKinsey-adviseurs.

Online klantreis

Kunstmatige intelligentie opent nieuwe mogelijkheden om bijvoorbeeld het verkoop- en aftersalesproces vergaand te digitaliseren. De online klantreis kan volledig digitaal worden begeleid. Verkoopkansen en beslismomenten worden automatisch herkend. In de aftersales zal kunstmatige intelligentie voor een grotendeels gedigitaliseerde diagnose van elektronische systemen gaan zorgen. Onderhoudsmomenten kunnen worden voorspeld en grote reparaties voorkomen door aan de hand van geanalyseerde datastromen tijdig een vervanging te adviseren.

Connected

Met de komst van de connected auto en klant zullen autofabrikanten en hun netwerken systemen moeten ontwikkelen om de klant te blijven behouden voor het merk. Wanneer straks de datastromen voor iedereen beschikbaar zijn, dan zal het snel en betrouwbaar analyseren van die data cruciaal blijken te zijn.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
2 januari 2026
Ramon Lingen stapt in bij Van der Wijngaart & Partners
2 januari 2026
Bestelwagenmarkt stort in
2 januari 2026
Registraties 2025: Verschuivingen in beeld
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
1 januari 2026
Decemberverkoop stijgt met 31,9 procent, trekt jaar in de plus
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • Eric on Genomineerd voor de sloop?: “Interessanter zou ik vinden wat het percentage auto’s is per merk en model wat nu nog rijdt ten opzichte van…nov 6, 17:23
  • Barend Luiting on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Dankjewel, Peter!okt 6, 15:48
  • peter lepage on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Goedemorgen. Wat een goed idee! Ik denk dat er belangrijke behoefte is aan een vakkundig technisch blad. Heel veel succes…okt 2, 10:17
  • Eric on ‘Remblokken met asbest op Ali Express’: “Handel met dit soort dictaturen moeten we geheel stoppen. Naast allerlei veiligheids- en milieurisico’s geeft het oneerlijke concurrentie en moeten…aug 12, 10:03