Nog steeds zijn er bandenbedrijven die niet alle onvermijdbare kosten, zoals de verwijderingsbijdrage, in hun prijzen verwerken. De Autoriteit Consument en Markt stelt dergelijke bedrijven een termijn waarbinnen zij hun prijzen moeten aanpassen.

Vorig jaar al trad ACM samen met Vaco, Bovag en Recybem op tegen bedrijven die niet alle onvermijdbare kosten in hun prijzen vermelden. Als bijvoorbeeld de montage van de banden onderdeel van het aanbod is, moet de prijs van de band inclusief de montagekosten worden vermeld.

Dwangsom

Wie niet alle onvermijdbare kosten vermeldt, krijgt een dwangsom opgelegd. Zo noemt ACM het voorbeeld van Auto & Anders. Deze bandenwebshop adverteert met de slogan ‘Grootste aanbod autobanden voor de laagste prijs’. Ondanks herhaalde aanmaningen weigerde het bedrijf de prijzen aan te passen. Pas nadat de ACM het bedrijf een last onder dwangsom had opgelegd, heeft het de prijzen op zijn website aangepast. Het bedrijf vermeldt de prijzen nu inclusief de verwijderingsbijdrage en hoeft daarom geen dwangsom te betalen.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
18 december 2025
Carwash Partspoint krijgt duurzaamheidskeurmerk
18 december 2025
Figiefa mist aftermarket in Automotive Package
18 december 2025
Nu al meer drankrijders dan in heel 2024
18 december 2025
Auto Kuipers Groep opent vijfde vestiging
18 december 2025
Overname Athlon door Arval bijna rond
18 december 2025
Recyclingbijdrage blijft 22,50 euro tot 2030
Meest bekeken berichten
Recente reacties