Controle op de werking van het roetfilter zal niet eerder dan in 2021 deel gaan uitmaken van de apk. Het wachten is op een deeltjesteller die betaalbaar is voor het autobedrijf, schrijft staatssecretaris Van Veldhoven aan de Tweede Kamer.

RDW en de politie zullen later dit jaar wél worden voorzien van dergelijke meetapparatuur, maar het prijskaartje is volgens de staatssecretaris te stevig voor brede toepassing in de autobranche. De teller meet het aantal roetdeeltjes dat een dieselmotor uitstoot bij stationair lopen. Sinds de aanpassing van de apk in 2018 wordt gemeten of een diesel is voorzien van een (beschadigd) roetfilter, maar de effectiviteit ervan blijft vooralsnog buiten beeld.

PN-meter

In België moeten vanaf 2020 alle autokeuringscentra een zogeheten PN-meter (Particle Number) in de werkplaats hebben. Het apparaat meet Euro 5 en Euro 6 diesels en ‘ziet’ ook of een filter defect dan wel bewust verwijderd is.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
29 april 2026
Roestvrij stalen remschijven voldoen aan Euro 7
29 april 2026
EV in opkomst, maar dit segment blijft diesel trouw
29 april 2026
Snellere verwerking laadtransacties MultiTankcard
29 april 2026
Integratie tussen thuisladers Ohme en VW
29 april 2026
Klimaat stuurt ontwikkeling Vredestein Quatrac Pro 2
28 april 2026
Minder pech met EV’s – deze boosdoener blijft hardnekkig
Meest bekeken berichten
Recente reacties