Giovanni P., de voormalige ingenieur motorenontwikkeling bij Audi, die sinds deze zomer vast zat in Duitsland, is afgelopen vrijdag onverwacht vrijgelaten.

kroongetuige-dieselaffaireVoor justitie is hij behalve hoofdverdachte wat betreft de ontwikkeling van sjoemelsoftware ook de kroongetuige in het lopende onderzoek naar de dieselaffaire binnen Volkswagen AG. Volgens de Süddeutsche Zeitung zou hij justitie in ruil voor zijn vrijlating uit de doeken hebben gedaan hoe en wie de dieselaffaire in gang heeft gezet. Bovendien schijnt P. zelf de ontwikkelaar van de software te zijn geweest of in ieder geval een nauw  betrokkene.

Niet uitleveren

P. werd begin juli gearresteerd. In ruil voor zijn ‘bekentenis’ zal de Duitse justitie hem niet uitleveren aan de VS, die daar schijnbaar wel om hebben gevraagd. Het lijkt er op dat het onderzoek naar de omvang van het schandaal en de verantwoordelijken binnen Volkswagen AG inclusief Audi en Porsche, nu snel afgerond gaat worden.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
7 november 2025
IVA-studenten bezoeken China
7 november 2025
Minder omzet, meer winst Nexen
7 november 2025
Sales versus aftersales
6 november 2025
Auto Prof 2026 groter dan in 2025
6 november 2025
AutoScout24: Prijs occasion stijgt weer
6 november 2025
Genomineerd voor de sloop?
Meest bekeken berichten
Recente reacties