Het Canadees-Amerikaanse Uni-Select neemt de Britse onderdelendistributeur Parts Alliance over. De laatste is de nummer twee in Groot-Brittannië, na LKQ-dochter ECP.

Parts Alliance UK (medeoprichter van het internationale samenwerkingsverband Nexus Automotive) was eigendom van HgCapital, een private equity onderneming. De nieuwe eigenaar is Uni-Select Inc., een Canadees-Amerikaanse onderdelendistributeur. De laatste heeft een notering aan de Canadese aandelenbeurs in Toronto. Uni-Select had in 2016 een omzet van 1,2 miljard USdollar. Het bedrijf staat onder leiding van President/ceo Henry Buckley (foto). In het eerste kwartaal dit jaar werd een omzet van bijna 300 miljoen dollar genoteerd. Parts Alliance realiseerde in 2016 een jaaromzet van 475 miljoen Britse ponden. Samen zou de 2016-omzet goed zijn voor bijna 1,6 miljard euro.

Opstap

Het is voor Uni-Select wellicht een opstap naar een grotere positie op de Europese aftermarket. Na LKQ-Sator-VHIP, Bain Capital (o.a. AD France en Doyen) en Blackstone (o.a. Group Auto in Frankrijk, Engeland en Duitsland), nu dus een vierde partij die zich meldt met groeiplannen.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
16 april 2026
Bosch zet vol in op innovatie
16 april 2026
Fastned groeit hard door: omzet +40 procent
16 april 2026
Kilometerheffing populairder dan lagere wegenbelasting
16 april 2026
Vooral zorgen om winstgevendheid schadeherstel
16 april 2026
AutoProfijt noteert negen nieuwe deelnemers in eerste kwartaal
16 april 2026
Grip op de last mile: hoe groothandels in de auto-industrie hun logistiek toekomstbestendig maken
Meest bekeken berichten
Recente reacties