Het gebeurt niet vaak dat bestuursvoorzitter Ferdinand Piëch zo publiekelijk tegengas krijgt, maar in de strijd om zijn opvolging heeft Martin Winterkorn een zege geboekt. De met spoed verzamelde top heeft zich namelijk achter Winterkorn geschaard en adviseert verlenging van diens contract komende februari.

Volgens berichten vanuit de twintig koppen tellende raad van toezicht is Winterkorn ‘de best mogelijke ceo van Volkswagen’. Dit alles is een gevolg van eerdere uitlatingen door de 78-jarige Piëch, waaruit blijkt dat hij dat in ieder geval niet vindt.

In het verleden is door Piëch vaker kritiek geuit op mogelijke opvolgers waarmee hun lot vervolgens daadwerkelijk bezegeld werd. Winterkorns overwinning is daarmee een noviteit. Opvallend is bovendien dat Wolfgang Porsche, de bestuursvoorzitter bij het gelijknamige sportwagenmerk en de neef van Piëch, zich openlijk distantieert van zijn oom. De families Porsche en Piëch hebben een meerderheidsbelang in Volkswagen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
11 april 2025
ProMedia neemt Aftersales Magazine over
10 april 2025
CarXpert: zestig franchiseovereenkomsten getekend
10 april 2025
TNO opent smart mobility center op Helmondse campus
10 april 2025
Boetes voor Nokian en oud-werknemers
10 april 2025
VZR: Hoge afkoopsommen bij verplichte elektrische auto’s onacceptabel
9 april 2025
Nexus Automotive International onthult bandenstrategie
Meest bekeken berichten
Recente reacties