De activistische VW-aandeelhouder TCI roept op de salarissen en vergoedingen van de managementtop aan te passen aan de slechte resultaten als gevolg van de sjoemelsoftware-affaire.

TCI beschikt over een in Volkswagen geïnvesteerd kapitaal van 1,2 miljard euro. Afgelopen weken kwam het autoconcern in het nieuws toen het topmanagement, ondanks de sterk gedaalde aandelenkoers, een bonuspakket van ruim 63 miljoen euro mocht verdelen. TCI maakt overigens weinig kans dat de oproep gehoor vindt, want het aandelenstemrecht berust slechts bij enkele partijen. De families Porsche-Piëch bezitten 52,2 procent, de regionale overheid 20 procent en Qatar Holdings 17 procent. Slechts het overblijvende deel (10,8 procent) is in handen van de vrije markt, waaronder TCI.

Toch hoopt de investeringsmaatschappij dat het aan de kaak stellen van met name de bonusafspraken zal leiden tot een herbezinning. Wat TCI steekt is de verrijking van het management terwijl toeleveranciers, werknemers en dealers de pijn moeten dragen van bovenin de onderneming begane fouten.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 april 2026
TurboPartnerPro: werkplaatsconcept voor grip op turbomontage
14 april 2026
AutoTechnica dankbaar voor ruim 30.000 bezoekers
14 april 2026
Aisin breidt Advics-portfolio remschijven uit
14 april 2026
Eerste AD Experts openen via Hofland automateriaal
14 april 2026
Free2move zet nog eens 40 elektrische Opels in Amsterdam
14 april 2026
Trendrapport duurzame mobiliteit 2026: ondernemers twijfelen
Meest bekeken berichten
Recente reacties