Verbreden of specialiseren: dat is een dilemma waar veel bandenspecialisten op dit moment voor staan. “In iedere markt blijven specialisten gevraagd”, is de visie van Vaco secretaris Tim van der Rijken, die zijn leden zo goed mogelijk op de toekomst wil voorbereiden.

Het uitdragen van het bandenspecialisme en de continuïteit van de bandensector, staan bovenaan de prioriteitenlijst van Van der Rijken. En, het vergroten van het bandenbewustzijn onder consumenten is een belangrijk aandachtspunt voor de Vaco.

“Bewuste consumenten stellen steeds meer vragen en nemen de bandenspecialist ook serieus. Het advies van de vakman is belangrijk. Specialisten kunnen zelfs een betere marge realiseren, maar een eventueel prijsverschil moet wel realistisch blijven”, aldus de Vaco secretaris. “De interesse van consumenten voor banden is nu veel te laag. Zeker als je kijkt naar het grote belang van de juiste band voor de rijveiligheid. Het specialisme goed onder de aandacht brengen is cruciaal voor de toekomst van de bandensector. De positionering richting de klant moet daarop zijn afgestemd.”

Lees nog veel meer over de visie van Vaco secretaris Tim van der Rijken in de nieuwste editie van Aftersales Magazine die deze week verschijnt.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 februari 2026
Nettoverlies Hedin ruim 100 miljoen euro
27 februari 2026
Aftersalesimpact van Europese wetgeving
26 februari 2026
Bridgestone neemt ultramoderne rijsimulator in gebruik
26 februari 2026
Een vijfde rijdt in de winter nog op zomerbanden
26 februari 2026
‘Aftermarket in beslissende fase’
26 februari 2026
Geen allrisk bij bedrijfsauto kan ondernemers tienduizenden euro’s kosten
Meest bekeken berichten
Recente reacties