Onderzoek door leasemaatschappij ALD Automotive leert dat de financiële sector en consultancy voorop lopen wat betreft elektrisch rijden: zes procent van de leaseauto’s van financiële instellingen is elektrisch. De branches consultancy (vier procent) en IT (drie procent) staan respectievelijk op de tweede en derde plek.

ALD analyseerde het gebruik en de kenmerken van veertienduizend leasevoertuigen in Nederland. Per branche werden onder meer de gemiddelde consumentenprijs, CO2-uitstoot, verbruik en populairste modellen en merken in kaart gebracht.

Behalve dat de financiële sector vooroploopt wat betreft elektrisch vervoer rijdt de branche ook zuinig (3,8 liter per 100 kilometer) en milieuvriendelijk vergeleken met de andere branches. De IT staat op nummer één als ‘groenst’ rijdende sector, zij stoot gemiddeld 100,5 gram CO2 uit per kilometer. Elektrisch rijden is binnen de makelaardij, landbouw en visserij en bij zakelijke dienstverleners het minst populair. De makelaardij scoort het minst op zuinig en milieuvriendelijk rijden. Vergeleken met de nummer één stoten de leaseauto’s binnen deze sector gemiddeld bijna 1,5 keer meer CO2 uit per kilometer, namelijk 149,5 gram CO2 per kilometer. 

Duurste auto%u2019s

Uit het onderzoek blijkt dat de meeste bijtelling (25 procent) betaald wordt in de makelaardij, bouw en landbouw & visserij. Het laagste percentage (14 procent) geldt voor de sectoren communicatie en consultancy. Verder blijken de financials gemiddeld de duurste auto’s te rijden. Volvo, BMW,     Volkswagen, Audi en Mitsubishi zijn de populairste merken; meest gewilde modellen zijn er de Mitsubishi Outlander, Volkswagen Passat Variant, Volvo V60, Tesla Model S en Volkswagen Golf VII. Verder ziet de top 5 van branches met de duurste auto’s (in euro’s) er als volgt uit:

1.     Financieel (48.925,-)

2.     Makelaardij (41.714,-)

3.     Opslag en transport (39.489,-)

4.     Groothandel en retail (39.195,-)

5.     Maakindustrie (38.779,-)

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 januari 2026
Ramon Lingen stapt in bij Van der Wijngaart & Partners
2 januari 2026
Bestelwagenmarkt stort in
2 januari 2026
Registraties 2025: Verschuivingen in beeld
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
1 januari 2026
Decemberverkoop stijgt met 31,9 procent, trekt jaar in de plus
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • Eric on Genomineerd voor de sloop?: “Interessanter zou ik vinden wat het percentage auto’s is per merk en model wat nu nog rijdt ten opzichte van…nov 6, 17:23
  • Barend Luiting on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Dankjewel, Peter!okt 6, 15:48
  • peter lepage on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Goedemorgen. Wat een goed idee! Ik denk dat er belangrijke behoefte is aan een vakkundig technisch blad. Heel veel succes…okt 2, 10:17
  • Eric on ‘Remblokken met asbest op Ali Express’: “Handel met dit soort dictaturen moeten we geheel stoppen. Naast allerlei veiligheids- en milieurisico’s geeft het oneerlijke concurrentie en moeten…aug 12, 10:03