VW Volkswagen stelt zijn platform voor volledig elektrische modellen ook ter beschikking aan andere fabrikanten. Dat moet leiden tot schaalvoordeel en daarmee een breed bereikbare individuele mobiliteit.

Momenteel streeft Volkswagen naar een eerste golf van circa vijftien miljoen volledig elektrisch aangedreven voertuigen op basis van het in huis ontwikkelde MEB-platform. e.GO Mobile AG uit Aken is de eerste externe partner die MEB (Modular Electric Toolkit) toepast bij de productie. “Het MEB-platform heeft het in zich om dé standaard op het gebied van e-mobility te worden”, stelt Herbert Diess, ceo Volkswagen AG.

Investeringen

In de periode tot en met 2023 investeert Volkswagen bijna 44 miljard euro in elektrificering, digitalisering, mobiliteitsdiensten en autonoom rijden. Alleen al dertig miljard euro is bestemd voor e-mobility. Naar verwachting heeft in 2025 ongeveer een kwart van het totale aantal verkochte auto’s van de Volkswagen Group een elektrische aandrijving.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
4 september 2025
Betaalbare mobiliteit wordt duurder
3 september 2025
Samenwerking Ayvens en Plugsurfing
3 september 2025
Vakgarage grootste groeier in stagnerende formulemarkt
3 september 2025
1975-2025: EQUIP AUTO, 50 jaar passie
3 september 2025
Crisis is het nieuwe normaal
2 september 2025
1,2 procent meer occasions verkocht in augustus
Meest bekeken berichten
Recente reacties