De PSA Groep en Fiat Chrysler Automobiles zijn overeengekomen een volledige fusie van beide ondernemingen na te streven op een fiftyfifty basis. Afspraken hieromtrent worden in de komende weken verwacht.

In een persverklaring laten beide autofabrikanten weten ervan overtuigd te zijn dat de fusie een logische stap is voor beide ondernemingen om de uitdagingen op het gebied van toekomstige mobiliteit het hoofd te kunnen bieden.

Nummer 4

Gezamenlijk zijn PSA en FCA goed voor een jaarlijkse output van 8,7 miljoen voertuigen en een gecombineerde omzet van bijna 170 miljard euro. Na de fusie wordt het in grootte de vierde autofabrikant, na Volkswagen, Toyota en Renault-Nissan. De operationele winst bedraagt meer dan 11 miljard euro op basis van de resultaten uit 2018. Door de fusie zou een synergievoordeel behaald kunnen worden van zo’n 3,7 miljard euro. PSA en FCA verwachten dat 80 procent van de synergievoordelen al na vier jaar behaald kunnen worden. De totale, eenmalige kosten daarvoor worden geraamd op 2,8 miljard euro.

Hoofdkantoor

Overigens komt het hoofdkantoor van de nieuwe onderneming in Nederland. Beursnoteringen zijn gepland voor Parijs, Milaan en New York. Carlos Tavares is de beoogd ceo, in eerste instantie voor een termijn van vijf jaar.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 januari 2026
Bestelwagenmarkt stort in
2 januari 2026
Registraties 2025: Verschuivingen in beeld
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
1 januari 2026
Decemberverkoop stijgt met 31,9 procent, trekt jaar in de plus
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
31 december 2025
Niet terugblikken
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • Eric on Genomineerd voor de sloop?: “Interessanter zou ik vinden wat het percentage auto’s is per merk en model wat nu nog rijdt ten opzichte van…nov 6, 17:23
  • Barend Luiting on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Dankjewel, Peter!okt 6, 15:48
  • peter lepage on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Goedemorgen. Wat een goed idee! Ik denk dat er belangrijke behoefte is aan een vakkundig technisch blad. Heel veel succes…okt 2, 10:17
  • Eric on ‘Remblokken met asbest op Ali Express’: “Handel met dit soort dictaturen moeten we geheel stoppen. Naast allerlei veiligheids- en milieurisico’s geeft het oneerlijke concurrentie en moeten…aug 12, 10:03