In april zijn er in Nederland 29.669 nieuwe personenauto’s geregistreerd, een stijging van 35,23% ten opzichte van april 2022 (21.938 nieuwe personenauto’s). Dat blijkt uit de officiële cijfers afkomstig van Bovag, RAI Vereniging en RDC.

Net als in het eerste kwartaal worden er veel openstaande orders uitgeleverd. De leveringsproblemen naderen hun einde. Het is nog onduidelijk hoe de verkoop zich zal ontwikkelen nadat alle openstaande orders zijn afgerond.

Koploper Kia

Kia wist met ruim drieduizend registraties tien procent marktaandeel te halen, een vol procentpunt meer dan de nummer twee Volkswagen. Peugeot, Toyota en Renault zitten vlak bij elkaar met respectievelijke marktaandelen van 6,5 procent, 6,4 procent en 6,3 procent.

Op modelniveau liggen de kaarten echter anders in april, want Kia moet het met een tweede plek doen. Koploper is de 208 van Peugeot. Groot zijn de verschillen tussen de nummers 1, 2 en 3 overigens niet. Het drietal beweegt rond de drie procent marktaandeel, 900 registraties. De top vijf wordt gecompleteerd door zustermodellen Volvo XC40 en Lynk & Co 01, die beide 2,4 procent marktaandeel pakken.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
30 juni 2025
Dekra viert honderdste verjaardag
30 juni 2025
RAI Vereniging: Zet mobiliteit centraal
30 juni 2025
Clepa presenteert duurzaamheidsmanifest
30 juni 2025
Focus op bandenafzet
27 juni 2025
Formeel akkoord over cao MvT
27 juni 2025
123Ruit toont ambitie in MVO-jaarverslag
Meest bekeken berichten
Recente reacties