De Chinese autofabrikanten Chery Automobile en JAC Group gaan een samenwerking aan met Nio op het gebied van batterijstandaarden, batterijwisseltechnologie, plus de uitbreiding en invulling van het batterijwisselnetwerk.

De beide Chinese autofabrikanten volgen daarmee, onafhankelijk van elkaar, in de voetsporen van Geely en Changan Automobile, die afgelopen jaar ook al toenadering zochten voor het gebruik van Nio’s batterijwisseltechnologie. Hiermee kunnen Nio-rijders bij een batterijwisselstation binnen enkele minuten een lege batterij laten wisselen voor een volle.

Batterijmanagement

De samenwerking tussen JAC en Nio voorziet tevens in de ontwikkeling van een nieuw batterijmanagementsysteem. Daarmee bereidt JAC Group zich voor op de komst van zijn toekomstige new-energy modellen, die zullen beschikken over batterijen die oplaadbaar, uitwisselbaar en uitbreidbaar zijn.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 augustus 2025
Continental roept EcoContact 6 terug
27 augustus 2025
Laatste kans voor Europese auto-industrie
27 augustus 2025
Autodoc opent marktplaats in Benelux
27 augustus 2025
Premium universeel omarmt Bosch Car Service
26 augustus 2025
Ayvens sluit inkoopdeal met Chery
26 augustus 2025
‘Bijtellingsregime bedreiging voor EV’
Meest bekeken berichten
Recente reacties