De fiscale stimuleringsmaatregelen van de overheid hebben een extra impuls van 30.000 personenauto’s aan de markt gegeven. Dit blijkt uit het rapport ‘Developments in the Dutch Automotive Market ‘ van RDC dat op 23 november werd gepresenteerd tijdens de Automotive Markt Update.

De CO2-gerelateerde wijzigingen in MRB, BPM en de fiscale bijtellingsklassen hebben een sterke invloed op de omvang en structuur van de markt voor nieuwe personenauto’s. Naast een verschuiving naar kleinere en schonere auto’s hebben de fiscale veranderingen ook geleid tot een daling van de gemiddelde prijs in de kleinere segmenten. Het resultaat is een extra verkoopvolume van 30.000 auto’s dit jaar.

In het rapport ‘Developments in the Dutch Automotive Market’ worden de belangrijkste ontwikkelingen in de Nederlandse markt behandeld, evenals de prognoses voor de komende periode.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 maart 2026
BOVAG start verkiezing onafhankelijk autobedrijf 2026
20 maart 2026
Arval ziet bedrijven werk maken van elektrificatie
20 maart 2026
Afschrijving op E-divisie duwt ZF in het rood
20 maart 2026
Monteurs werven met gereedschap
19 maart 2026
1 op 3 rijdt ’s zomers door op winterbanden
19 maart 2026
Fastned: 47 procent meer omzet uit laden in 2025
Meest bekeken berichten
Recente reacties