Na de overname van AD-grossier Imbema door Sator, wisselen nu nog twee grote AD-grossiers. Met de geplande overname van Staadegaard en TC door Brezan is het inkoopvolume van AD Benelux – opnieuw – een forse slag toegebracht. De transactie moet nog wel worden goedgekeurd door de daartoe bevoegde instanties.

Gezamenlijk zijn beide grossiers goed voor een omzetvolume van 60-65 miljoen euro. TC en Staadegaard zijn de afgelopen jaren zelf ook door overnames gegroeid. Technische Centrale heeft achttien vestigingen in zuidoost Brabant en Limburg, terwijl Staadegaard Automotive er zestien heeft in Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel. Aantallen die in beide gevallen recent nog zijn gegroeid dankzij eigen overnames.

De overname van het tweetal past niet alleen in de trend naar schaalgrootte die momenteel door grossiersland vliegt, maar bovendien in de ambities van Brezan. Deze ketengrossier wil voor het einde van jaar goed zijn voor een inkoopvolume van 200 miljoen euro en heeft daartoe niet stilgezeten. Zo kocht het eerder al – toen nog binnen de eigen gelederen – de franchisenemer Bergam.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
14 november 2025
ADPA nieuw lid van SERMI
14 november 2025
Alzura: Toekomst aftermarket is digitaal
14 november 2025
AllParts lanceert leaseconcept
13 november 2025
Stijging voertuigdiefstal zet door
13 november 2025
AutoTrack: Tweedehands EV 10 procent goedkoper
13 november 2025
Groen licht voor autonome shuttlebus Holon
Meest bekeken berichten
Recente reacties