Fastned gaat de komende jaren 200 snellaadstations voor elektrische auto’s langs de snelwegen realiseren. Ook Anwb, Greenflux en Tesla gaan versneld laadstations bouwen. Hiermee lijkt het kip ei probleem voor de elektrische auto ten einde.

De bedoeling is dat elektrische wagens om de 40 kilometer terecht kunnen bij een oplaadpunt. Aldaar wordt de auto binnen een kwartier opgeladen. Fastned heeft 40 miljoen euro klaarliggen voor hert landelijk dekkende netwerk.

Fastned beschikt in Nederland over de concessie om een netwerk van laadstations aan de autowegen te exploiteren. Het bedrijf is opgericht door Bart Lubbers, zoon van de oud-CDA-politicus, en zijn compagnon Michiel Langezaal.

Momenteel rijden er in Nederland 3000 à 4000 volledig elektrische auto’s rond, hybride voertuigen niet meegerekend. Op basis van de afzetprognoses van fabrikanten stijgt dit aantal tot circa 20.000 eind volgend jaar. Daarna is nog eens een vertienvoudiging te verwachten tot 2020.

Fastned

[responsive-video identifier=”1PusWHq1FhQ”]
Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
8 juli 2025
Tesla-rijders besparen 32 miljoen ton CO₂-uitstoot
8 juli 2025
Prijs occasion stijgt zes maanden op rij
8 juli 2025
Elektriciteitsverbruik wegverkeer in vijf jaar vervijfvoudigd
8 juli 2025
Serenco breidt assortiment Powerhand uit
8 juli 2025
Steeds minder nieuwe daklozen
7 juli 2025
IBIS Istanboel was een “IBIS-klassieker”
Meest bekeken berichten
Recente reacties