Fiat heeft haar aandeel in de Chrysler Group tot 58,5 procent vergroot. De overige 41,5 procent is eigendom van Veba. De verruiming van het aandelenpakket is een noodzakelijke stap om in de VS auto’s te kunnen produceren die gebaseerd zijn op Fiat-platformen of -technieken. Chrysler heeft hiervoor woensdag haar toezegging gedaan.

“De aanschaf van een verdere vijf procent in Chrysler is een fundamentele stap in de volledige integratie van onze twee groepen”, vertelt Sergio Marchionne, ceo van Fiat en Chrysler Group.

De autofabrikant had milieudoelstellingen geformuleerd die moesten worden bereikt en daar heeft Fiat de laatste 2,5 jaar aan gewerkt. Een uitkomst is dat auto’s efficiënter zijn geworden in hun brandstofverbruik, met de vereiste actieradius van ruim zeventien kilometer per liter.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
11 juli 2025
ADPA en GVA winnen zaak tegen BMW
11 juli 2025
Prijs voor beperken waterstofverliezen
11 juli 2025
Autowasdag levert 60.721 euro op voor Prinses Máxima Centrum
11 juli 2025
20 procent meer auto’s gestolen
11 juli 2025
Duurzaamheid: voorkomen beter dan genezen
10 juli 2025
ACtronics breidt revisie-aanbod uit
Meest bekeken berichten
Recente reacties