De gemiddelde Nederlander blijkt minder bereid tot maatregelen die de uitstoot van CO2 moeten beperken. Dat blijkt uit een onderzoek door Goodyear en jongerendenktank Think Young. Om de klimaatdoelstellingen tegen 2020 te kunnen realiseren, moeten de overheden de bestaande regels aanscherpen.

Een derde van de ondervraagden (34,20%) vindt het cruciaal dat de overheid strikte CO2-normen voor auto’s oplegt. Daarmee zijn de Nederlanders heel wat minder bereidwillig dan de rest van West-Europa. In België ziet 45% striktere regelgeving zitten. Ook de Duitsers (51,5%) en de Fransen (46%) scoren hoger.

Opvallend: hoewel inwoners van grote Europese steden het meest geconfronteerd worden met de gevolgen van CO2-uitstoot, zijn zij minder grote voorstanders (34,9%) van extra overheidsinmenging op dat vlak dan inwoners van kleinere steden (48,9%) en dorpen (48,2%).

Niet de generatie die stilstond

Via een studentenwedstrijd willen Goodyear en ThinkYoung de digitale kennisgeneratie een platform geven om haar innovatieve ideeën rond de mobiliteit van 2025 vorm te geven. Het is immers die generatie die het meest belang heeft bij de ontwikkelingen op vlak van duurzaamheid.

“Ze is er bovendien als de dood voor om gezien te worden als ‘de generatie die stilstond'”, zegt Ine Deknock, woordvoerster van Goodyear Benelux. “Via deze wedstrijd krijgen de jongeren de kans om hun ideeën op papier te zetten. We hopen dat ze de kans grijpen om samen met een panel van experts in debat te treden en na te denken over de fundamentele veranderingen die de mobiliteit zal ondergaan in de volgende decennia.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
23 januari 2026
Vattenfall: 68 procent meer laadsessies
23 januari 2026
‘Autoverzekering in 4 jaar 30 procent duurder’ 
23 januari 2026
Awards voor tien beste Autovakmeesters
23 januari 2026
Rolf Lauret treedt terug uit Autobinck Group
23 januari 2026
14e Nationaal Aftersalescongres: Blik op de toekomst
22 januari 2026
ANWB Wegenwacht: accu blijft grootste oorzaak van pech
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • wim on Omvangrijke fraude bij schadeherstel: “je wordt geadviseerd om contact op te nemen met je verzekeraar alleen zijn die nooit te bereiken alleen met een…dec 29, 10:22