“Autofabrikant PSA, Peugeot en Citroën, gaat een eigen Uber-achtige service- en taxiconcept introduceren”, stelt topman Carlos Tavares in de Britse zakenkrant de Financial Times.

Opvallend is dat Tavares een samenwerking met bestaande taxiplatformen uitsluit. In navolging van General Motors, Ford, Volkswagen en Mercedes-Benz, die dat overigens wel via samenwerking (Uber, Lyft, Gett) en overnames realiseren, wil PSA binnen drie jaar een volwassen, eigen ontwikkelde taxiservice kunnen aanbieden. Volgens Tavares kan een dergelijk taxiconcept leiden tot een grotere afstand tussen merk en consument. Daarom ook dat hij aankondigde dat de Franse fabrikant de komende maanden eerst in de VS een app introduceert waarmee PSA direct met de consument communiceert.

Daarnaast is de fabrikant in Europa bezig om de merken Peugeot en Citroën verder aan elkaar te knopen via de dealernetwerken, de webshop Mister Auto, het platform Autobutler en het universele werkplaatsconcept Eurorepar. Ook hier zal een app (voor de connected klant) een hoofdrol gaan spelen. Daar kan de taxiservice (en eventuele andere diensten) straks naadloos aan gekoppeld worden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 september 2025
Autotechnicus Nick Joosten elfde in EuroSkills-finale in Denemarken
15 september 2025
Snel fors betere marktdekking Monroe-veren
15 september 2025
Gebruik van gebruikte onderdelen
12 september 2025
ISP-groep plaatst kanttekening bij Data Act
12 september 2025
Auto Prof introduceert Commissie van Advies
12 september 2025
Vijftig jaar automotive innovaties
Meest bekeken berichten
Recente reacties