Het marktvolume daalt en de marktomstandigheden wijzigen. Dat zorgt voor meer concurrentiedruk op en dynamiek in de Nederlandse reparatie- en onderhoudsmarkt. Dat was de rode draad op het tweede Nationaal Aftersalescongres, dat Aftersales Magazine afgelopen woensdag organiseerde.

Ruim 420 aanwezigen kregen een inspirerend congres voorgeschoteld. Jeroen van de Braak van RAI Vereniging afdeling Autovak liet zien waar de minnen vandaan komen en hoe groot die zijn. Steve Young, directeur van de Europese denktank ICDP, hield de congresgangers voor dat Nederland geen eiland is, maar beïnvloed wordt door de ontwikkelingen in de landen om ons heen. Die veranderingen vragen om harde maatregelen.

Als je tenminste sterker uit de concurrentiestrijd wil komen en ondanks de structureel dalende aftermarket groei blijft nastreven, stelde hoofdredacteur Jos Veldhuisen. Een ‘lokale helden-forum’ liet het licht schijnen over de slagkracht en de creativiteit van de vrije ondernemer, terwijl een tweede forum de veranderingen in de zakelijke markt ten aanzien van reparatie en onderhoud besprak onder leiding van Jaap Rijlaarsdam.

Het congres werd afgesloten door stemkunstenaar Niek Boes.

Wie niet is geweest kan hieronder de film bekijken. Bekijk ook alle 116 foto’s op de Facebook-pagina van Aftersales Magazine. Via deze link >>

[responsive-video identifier=”kSB8jbQ-9Xw”]
Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 februari 2026
Nettoverlies Hedin ruim 100 miljoen euro
27 februari 2026
Aftersalesimpact van Europese wetgeving
26 februari 2026
Bridgestone neemt ultramoderne rijsimulator in gebruik
26 februari 2026
Een vijfde rijdt in de winter nog op zomerbanden
26 februari 2026
‘Aftermarket in beslissende fase’
26 februari 2026
Geen allrisk bij bedrijfsauto kan ondernemers tienduizenden euro’s kosten
Meest bekeken berichten
Recente reacties