Volkswagen heeft in de VS bijna een maand uitstel gekregen om een afdoende oplossing te bieden voor de softwaremanipulatie van 600.000 diesels. Eigenlijk verstreek de termijn gisteren al.

Op zijn laatst op 21 april moeten de Duitsers een voorstel op tafel leggen. Het Amerikaanse Gerechtshof vindt de vorderingen die de fabrikant de afgelopen tijd heeft bereikt voldoende potentie bieden. Het gaat de komende weken om hobbels van technische aard die Volkswagen moet nemen.

Het autoconcern kwam vorig jaar in opspraak toen bleek dat software was bewerkt om in testsituaties gunstiger uitstootwaarden te bereiken dan bij regulier gebruik op de openbare weg. Daarnaast kampt VW met ‘gewone’ problemen. Een mondiale recall werd gisteren aangekondigd voor 800.000 exemplaren van de VW Touareg en Porsche Cayenne. Het gaat om een borging bij de pedalen die los zou kunnen komen. In Nederland betreft het volgens Pon 700 Touaregs en meer dan 3700 Porsches. Eerder deze week riep Volkswagen 177.000 Passats terug in verband met potentiële uitval van de motor als gevolg van elektriciteitsstoring.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 september 2025
De menselijke factor
17 september 2025
Fastned Gentbrugge als blauwdruk
17 september 2025
Met Logpay-kaart ook naar Argos en amiGo
17 september 2025
VNA ziet mobiliteitstransitie stilvallen
17 september 2025
BOVAG negatief over ‘pseudo-eindheffing’
17 september 2025
Revisiemotor gaat stuk: non-conformiteit in de werkplaats
Meest bekeken berichten
Recente reacties