Apple heeft opnieuw hoog gekwalificeerd personeel weggekaapt bij autofabrikanten en aan  zelfrijdende auto’s gerelateerde instituten. Naar verluidt wil het technologieconcern in 2020 een zelfrijdende auto op de markt brengen.

De voormalige kwaliteitsmanager Doug Betts van Fiat Chrysler zou zijn ingelijfd alsmede onderzoeker Paul Furgale van het Swiss Federal Institute of Technology. Furgale zou verantwoordelijk zijn voor het werven van personeel met verstand van robotica en sensoren. Het werven van personeel dat direct of indirect betrokken is bij het ontwikkelen van zelfrijdende auto’s gebeurt ook als kruisbestuiving. Zo heeft Tesla al enkele Apple-techneuten binnengehaald.

Overigens waarschuwde VW-topman Martin Winterkorn onlangs voor de bedreiging die Apple, Google en Uber vormen voor de traditionele auto-industrie. Als hier niet een passend antwoord op komt, wordt Silicon Valley binnen afzienbare tijd het mekka van de auto-industrie, aldus Winterkorn.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 mei 2025
MG opent grootste MG brandstore van Europa in Roermond
19 mei 2025
Aantal laadpunten gestegen, stagnatie dreigt
19 mei 2025
Vrouwen aan het stuur
19 mei 2025
Requal Equipment
16 mei 2025
Kwart jongeren kiest autoverzekering via vergelijkingssite
16 mei 2025
Nu nog een hobby
Meest bekeken berichten
Recente reacties