De Europese Commissie heeft het langverwachte onderzoek naar oneerlijke business-to-business handelspraktijken gepubliceerd. Koepelorganisatie Cecra constateert dat de focus op de voedselindustrie onterecht de problemen in andere sectoren, zoals in de automotive, negeert.

Als belangenbehartiger namens de autodealers en -reparateurs beschouwt Cecra het van groot belang dat de misstanden in de voedselindustrie worden onderzocht maar er is volgens Cecra voldoende bewijs verzameld door de Commissie om een bredere aanpak te rechtvaardigen.

“Met de juiste input van de belanghebbenden kan de Commissie werken aan een werkbaar en proportioneel systeem van regelgeving dat verder gaat dan de muren van de sectoren. Dit ondersteunt de competitieve onafhankelijkheid van kleinere marktpartijen. Dit stimuleert innovatie en werkgelegenheid, waarvan consumenten naar verhouding de voordelen plukken”, aldus Cecra-directeur Bernard Lycke.

Er wordt dan ook een lobby gestart om de genoemde bedenkingen bij de nieuwe Commissie-leden, die in oktober zullen aantreden, onder de aandacht te brengen. Cecra heeft hiervoor ook andere koepelorganisaties benaderd, zoals Figiefa (aftermarketdistributeurs) en UEIL (olie-industrie).

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
11 juli 2025
Prijs voor beperken waterstofverliezen
11 juli 2025
Autowasdag levert 60.721 euro op voor Prinses Máxima Centrum
11 juli 2025
20 procent meer auto’s gestolen
11 juli 2025
Duurzaamheid: voorkomen beter dan genezen
10 juli 2025
ACtronics breidt revisie-aanbod uit
10 juli 2025
CSW maakt koppeling met Partslink24
Meest bekeken berichten
Recente reacties