Het Duitse centrum voor lucht- en ruimtevaart (DLR) heeft een nieuwe manier gevonden om minder zware, zuinigere en veiligere auto’s te produceren. Het zogenaamde spaceframe van de auto is op basis van een koolstofvezel versterkte kunststof gemaakt.

Het frame is afgeleid uit de vliegtuigbouw en verstrekt de romp dermate dat het de auto in zijn geheel kan dragen. Daarnaast is het 35 procent lichter dan dat van een auto uit de middenklasse en is het met modules geheel naar wens in te delen.

"In de afgelopen drie jaar hebben we een carbonframe als centraal component in het nieuwe ontwerp geïmplementeerd", aldus DLR projectleider Roland Scholl. De tweede generatie van het spaceframe wordt in de komende twee jaar gerealiseerd.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 januari 2026
Nieuwe cloudplanning van Plan-IT moet werkplaatsen productiever maken
15 januari 2026
Ook Rebel Lease aast op MisterGreen
15 januari 2026
Autogroep Twente beste Hyundai-dealer 
15 januari 2026
Verzekeraars: Schade jaarwisseling 9 miljoen euro
15 januari 2026
Kreijne neemt Autoschade De Weerd over
15 januari 2026
PHE neemt twee AD-distributeurs over
Meest bekeken berichten
Recente reacties