In Zuid-Korea is een medewerker van de Volkswagenimporteur aldaar veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf voor het sjoemelen met de typegoedkeuring. Daarmee is deze medewerker het eerste slachtoffer die achter de tralies gaat in het inmiddels wereldwijd verspreide dieselschandaal. 

Volgens het Duitse managementblad Manager Magazin zit er ook een veroordeling aan te komen voor de Duitse directeur van Audi in Zuid-Korea. Het gaat om Johannes Thammer die het land alleen mag verlaten als zijn vrouw achterblijft als garantie voor zijn terugkeer.

Ook in de VS wordt een veroordeling verwacht. Ingenieur James Liang van Volkswagen in de VS heeft inmiddels toegegeven te hebben meegewerkt aan omzeiling van de Amerikaanse Clean Air wetgeving. Overigens kan zijn straf laag uitvallen, omdat hij heeft toegezegd als getuige op te treden voor de aanklagers tegen andere VW-managers.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 juni 2026
Waarom u als garagist het Nationaal Automotive Congres niet mag missen
1 juni 2026
Alliance benoemt Ernst Haaksman tot General Equipment Manager
1 juni 2026
Autoverkopen mei 2026: Nederland sluit dit merk weer in de armen
1 juni 2026
Heuver Group verbetert duurzaamheidsrating
1 juni 2026
BYD krijgt er met Kreijne twee dealervestigingen bij
1 juni 2026
Zelfde blik, andere visie
Meest bekeken berichten
Recente reacties