In het recent verschenen jaarverslag van de Belgische mobiliteitsgroep D’Ieteren, qua merkenportfolio te vergelijken met Pon, staat ook een interessant deel over Belron, de moedermaatschappij van Carglass.

D’Ieteren is voor bijna 93 procent de eigenaar van Belron, dat in 2010 een wereldwijde omzet van ruim 2,8 miljard euro heeft gerealiseerd. Daarbij is een winst gemaakt van 211,3 miljoen euro. Belron is onder andere eigenaar van de glasservice-merken Carglass, Autoglass en Safelite. In totaal werden vorig jaar door de 1.900 vaste en 9.500 mobiele servicepunten ruim 11,7 miljoen ruitreparaties en ruitvervangingen gedaan. De belangrijkste groeimarkten vorig jaar waren de VS, Turkije en Frankrijk. In totaliteit is Belron actief in 32 landen.

De groep maakt niet graag de specifieke landenomzet bekend, maar bij onze Zuiderburen (waar Carglass veertig vaste en ongeveer honderd mobiele servicepunten heeft) is onlangs bekend gemaakt dat Carglass daar een geschat marktaandeel van ongeveer 70 procent heeft, bij een marktgrootte van ruim 120 miljoen euro (500.000 reparaties en vervangingen).
In ons land zijn 55 vaste servicepunten en bijna 200 mobiele units. Volgens insiders zou de marktgrootte in ons land ongeveer het dubbele zijn van die van onze Zuiderburen, namelijk tussen de 240 en 250 miljoen euro. Het marktaandeel wordt door enkele verzekeraars op 70 tot 80 procent geschat.

Download hier het volledige overzicht D’Ieteren Resultaten Boekjaar 2010 >>
Download hier het complete D’Ieteren Financieel Verslag 2010 >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 januari 2026
Ramon Lingen stapt in bij Van der Wijngaart & Partners
2 januari 2026
Bestelwagenmarkt stort in
2 januari 2026
Registraties 2025: Verschuivingen in beeld
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
1 januari 2026
Decemberverkoop stijgt met 31,9 procent, trekt jaar in de plus
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • Eric on Genomineerd voor de sloop?: “Interessanter zou ik vinden wat het percentage auto’s is per merk en model wat nu nog rijdt ten opzichte van…nov 6, 17:23
  • Barend Luiting on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Dankjewel, Peter!okt 6, 15:48
  • peter lepage on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Goedemorgen. Wat een goed idee! Ik denk dat er belangrijke behoefte is aan een vakkundig technisch blad. Heel veel succes…okt 2, 10:17
  • Eric on ‘Remblokken met asbest op Ali Express’: “Handel met dit soort dictaturen moeten we geheel stoppen. Naast allerlei veiligheids- en milieurisico’s geeft het oneerlijke concurrentie en moeten…aug 12, 10:03