De Franse grossiersgroep Alliance Automotive neemt de Duitse grossiersgroep Coler over. Het in Munster met het hoofdkantoor en centraal magazijn gevestigde Coler heeft bij onze Oosterburen 32 vestigingen, waar 900 medewerkers een omzet van ruim 150 miljoen euro realiseren.

Coler is na Stahlgruber (dat in 2013 de Duitse grossiersgroep PV Autoteile overnam en een omzet van ruim 2,8 miljard euro realiseert, waarvan 1,3 miljard euro automotive) en Wessels Müller, dat dit jaar de Duitse grossiersgroep Trost overnam (gezamenlijke omzet 1,6 miljard euro), de derde grote grossiersgroep van Duitsland.

Alliance Automotive werd opgericht in 1989 en groeide door een range aan overnames uit tot één van Europa’s grootste grossiersgroepen met vestigingen in Frankrijk, Groot-Brittannië, Spanje en Ierland. Nu wordt daar de Duitse aftermarket aan toegevoegd. De groep was één van de founding fathers van Group Auto International die zij in Frankrijk, Groot-Brittannië en Ierland ook vertegenwoordigen. Alliance Automotive realiseert dit jaar een geschatte omzet van 1,5 miljard euro.

“De overname van Coler is een belangrijke stap voor Alliance. De Europese onderdelensector is onderwerp van een verregaande consolidatie. Daar willen wij een rol spelen, omdat we de onderdelensector in de automotive aftermarket als een strategische activiteit zien”, stelt Jean-Jacques Lafont, president en oprichter van de Alliance Automotive Group.

Alliance Automotive is overigens eigendom van de in New York gevestigde investeringsmaatschappij Blackstone, eveneens eigenaar van onderdelenfabrikant Gates.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 mei 2025
Vrouwen aan het stuur
19 mei 2025
Requal Equipment
16 mei 2025
Kwart jongeren kiest autoverzekering via vergelijkingssite
16 mei 2025
Nu nog een hobby
15 mei 2025
Minder onderhoudsmomenten, hogere kosten
15 mei 2025
Clepa roept op tot herziening groene transitie
Meest bekeken berichten
Recente reacties