Diverse kopstukken uit de internationale schadewereld waren de afgelopen dagen bijeen tijdens het jaarlijkse IBIS-congres, dat dit keer in Montreux plaatsvond. Toekomstige business-modellen, succesvolle strategieen, globalisering, schaalvergroting en de opkomst van telematica waren deze keer de belangrijkste onderwerpen.

Vooral telematica zal van grote invloed worden op de toekomstige machtsverhoudingen binnen de schadewereld. De ‘beheerder/eigenaar’ van deze data gaat dé cruciale regisseursrol vervullen in het gehele proces. Vooralsnog is niet duidelijk bij wie deze rol komt te liggen, maar feit is wel dat diverse partijen (van autofabrikanten tot verzekeraars, it- en schadebedrijven) maar al te goed snappen dat deze data van groot strategisch belang zijn.

‘Humble, hungry en hunting’, is volgens Tony Aquila, oprichter en ceo van Solera/Audatex, het enige juiste motto om de toekomstige ontwikkelingen goed het hoofd te kunnen bieden. Volgens Aquila moet de branche er rekening mee houden dat de huidige zware marktomstandigheden nog wel enkele jaren kunnen aanhouden. Zelf hoopt hij met Solera in 2020 uit te komen op een totale groepsomzet van zo’n twee miljard dollar, met activiteiten in 60 landen.

Die boodschap kon ook de grote Nederlandse delegatie weer terug mee naar huis nemen. Traditiegetrouw was IBIS-sponsor AkzoNobel met een behoorlijke groep naar Montreux afgereisd (zie foto). Afkomstig uit de hele wereld waren in totaal ruim 380 belangstellenden naar het congres gekomen.

Meer achtergronden over het IBIS-congres in het volgende nummer van Aftersales Magazine.

Onder de titel ‘Botsende belangen? Nee, samen voorwaarts’ organiseert Aftersales magazine op 5 juni het Nationaal Schadecongres met talloze interessante sprekers, boeiende discussies en natuurlijk een netwerkborrel.

Deel dit artikel op

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
Meest bekeken berichten
Recente Reacties
  • Xander van Pelt on Symboolpolitiek rond youngtimers: “Interessant artikel wat een aardig beeld schetst op de omvang van de youngtimermarkt én de werkelijke gevolgen ervan in het…nov 24, 08:27
  • Freek Blekxtoon on Martin Kaspers nieuwe algemeen directeur AllParts Nederland: “Fantastisch nieuws voor Allparts en Martin, gefeliciteerd! Een heel goede match, de goede man bij de goede club. Heel veel…nov 23, 20:34
  • Barend Luiting on Symboolpolitiek rond youngtimers: “Mooie reactie, Bart, dank. Ik analyseerde begin 2021 wat er nog van bouwjaar 2015 rondreed na de termijn van vijf…nov 22, 11:36
  • Bart van den Acker on Symboolpolitiek rond youngtimers: “Voor wat betreft de bijtelling van Youngtimers zou het een veel beter plan zijn de regeling te handhaven, maar de…nov 20, 12:44
  • René Wienen on Camperaars tegen MRB-verhoging: “dat zou ik ook graag weten dan weet ik waar ik zeer zeker NIET OP STEM.nov 3, 23:19