Een proef met rekeningrijden in België is faliekant mislukt. In de spits nam het aantal verkeersdeelnemers slechts met 2 procent af. Bovendien is twee derde van de 1200 deelnemers na de test tegen de invoering.

De Belgische overheid startte in februari in Brussel een proef met rekeningrijden. 1200 automobilisten uit Brussel en omgeving kregen twee maanden lang een navigatiesysteem in hun auto dat registreert waar en wanneer zij rijden.

De uitslag van de test is niet geworden wat de overheid ervan had gehoopt. Het verkeer daalde gemiddeld met 5,5 procent, in de stad nam het met 8 procent af. Maar nog teleurstellender: het verkeer in de spits zakte met slechts 2 procent. De gebruikers van het systeem beperkten hun aantal kilometers met 3,6 procent.

Het is nu nog maar de vraag of de Belgische regering het rekeningrijden daadwerkelijk gaat invoeren. De beslissing wordt met name op basis van de uitkomsten van deze proef genomen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
21 mei 2026
VZR waarschuwt voor gevolgen nieuwe leaseheffing
21 mei 2026
Deze allseasonband scoort het best onder EV’s
21 mei 2026
OSW ziet afnemende belangstelling voor tweedehands camper
21 mei 2026
Concurrentiepositie toeleveranciers onder druk
20 mei 2026
Brandbrief BOVAG over energiekosten
20 mei 2026
Renault ziet oplossing voor vastlopend stroomnet
Meest bekeken berichten
Recente reacties