Een proef met rekeningrijden in België is faliekant mislukt. In de spits nam het aantal verkeersdeelnemers slechts met 2 procent af. Bovendien is twee derde van de 1200 deelnemers na de test tegen de invoering.

De Belgische overheid startte in februari in Brussel een proef met rekeningrijden. 1200 automobilisten uit Brussel en omgeving kregen twee maanden lang een navigatiesysteem in hun auto dat registreert waar en wanneer zij rijden.

De uitslag van de test is niet geworden wat de overheid ervan had gehoopt. Het verkeer daalde gemiddeld met 5,5 procent, in de stad nam het met 8 procent af. Maar nog teleurstellender: het verkeer in de spits zakte met slechts 2 procent. De gebruikers van het systeem beperkten hun aantal kilometers met 3,6 procent.

Het is nu nog maar de vraag of de Belgische regering het rekeningrijden daadwerkelijk gaat invoeren. De beslissing wordt met name op basis van de uitkomsten van deze proef genomen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 april 2026
Axalta brengt AI naar schadeherstel: minder wachttijd, hogere doorvoer
20 april 2026
Starten met ondernemen en direct veel omzet
20 april 2026
Eurol komt met opvallende olievaten geïnspireerd op autosport
20 april 2026
Subsidie tweedehands elektrische auto: inruil en sloop verplicht
20 april 2026
Apk-probleem eCall: miljoenen auto’s getroffen door verdwijnen 2G
20 april 2026
Particuliere eigenaar domineert cabriosegment
Meest bekeken berichten
Recente reacties