Volgend jaar zullen er naar verwachting 480.000 nieuwe personenauto’s verkocht worden. Dat is een procent of vier lager dan de 500.000 waar 2012 op uitkomt. Deze verwachting spreekt Bovag met RAI Vereniging uit.

“Ondanks een laag consumentenvertrouwen, een verhoging van de BTW en een stijgende werkloosheid blijft er vraag naar nieuwe, zuinige personenauto’s. In de afgelopen jaren zijn er steeds meer auto’s op de markt gekomen die voldoen aan de strenge milieueisen van de overheid en die profiteren van gunstige belastingtarieven. Steeds meer consumenten kopen in plaats van een grotere gebruikte auto een nieuwe, zuinige auto”, aldus een verklaring van de brancheorganisaties.

De autoverkoopprognose is gemaakt zonder het effect van de forensentaks mee te nemen, oftewel het afschaffen van de belastingvrije reiskostenvergoeding. Mocht de forensentaks desondanks ingevoerd worden, dan zullen Bovag en RAI Vereniging de prognose heroverwegen en hoogstwaarschijnlijk met een nieuwe, lagere voorspelling komen.

Voor bestelwagens verwachten Bovag en RAI Vereniging dat de verkoop op het lage peil van de afgelopen drie jaren gehandhaafd blijft op 57.000 stuks.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 april 2025
Schadeafhandeling Toyota Nederland via Openclaims
18 april 2025
Harvest Automotive benoemd tot officiële distributeur Atera
18 april 2025
Invoering betaald parkeren: ‘Het interesseert de gemeente niet’
17 april 2025
One-stop-shop-visie krijgt vorm
17 april 2025
42 procent minder verkeersdoden in 25 jaar
17 april 2025
Geen extra monteur maar extra bruggen
Meest bekeken berichten
Recente reacties