Het netwerk van wisselstations waar Nio-rijders de bijna lege accu van hun elektrische Nio kunnen wisselen voor een volle is uitgebreid met een vierde locatie, in Utrecht. Nio-rijders kunnen hier niet alleen hun accu wisselen, maar ook snelladen.

Het vierde, zogeheten Power Swap Station is gevestigd op het parkeerterrein van het Carlton President Hotel langs de A2. Nio opende eerder al Power Swap Stations in Den Hoorn, Apeldoorn en Tilburg. Nio heeft als doel tegen het einde van 2023 120 Power Swap Stations in Europa te hebben gerealiseerd. In China staan er al zo’n 1300, die samen met de Power Swap Stations in Europa al meer dan 15 miljoen accuwissels (swaps) hebben uitgevoerd.

Toekomstig

Een Power Swap Station heeft de grootte van een dubbele garagebox en kan tot 312 accuwissels per dag uitvoeren. Het station laadt maximaal 13 batterijen op met een vermogen van 20 tot 80kW. Bij elke wissel wordt de staat van de accu en het elektrische systeem gecontroleerd. In de toekomst kan bij het Power Swap Station ook gekozen worden voor een tijdelijk groter batterijpakket, bijvoorbeeld voor het rijden naar een wintersportbestemming. Ook bieden de Power Swap Stations binnenkort de mogelijkheid om de netfrequentie  te balanceren. Daarmee kunnen de Power Swap Stations een rol spelen in het efficiënter maken van het elektriciteitsnetwerk.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 maart 2026
‘Voordeel diesel is volledig verdampt’
12 maart 2026
Trustoo: Onrust op oliemarkt verdriedubbelt vraag naar laadpalen
12 maart 2026
TECH360 sluit partnerschap met Moba
11 maart 2026
AutoFirst nu ook beschikbaar voor LKQ-partnergrossiers
11 maart 2026
Mobilisights verder als Mobilisights Connect
10 maart 2026
VASS voegt JAMES Autoservice toe als leverancier
Meest bekeken berichten
Recente reacties