Opvallend bericht van vergelijkingssite Bank.nl. Zij deden navraag bij de Belangenvereniging Energie- en Tankstations (BETA) en ontdekten dat inmiddels nog maar 45% van de tankstations bemand is. Ook ziet de vereniging een stijging in het aantal pintransacties. Het bericht koppelt dat feit echter aan weigering van contant geld.

Nederland telt in totaal zo’n 4000 tankstations, waarvan er momenteel ruwweg 45% bemand zijn. Een flinke toename ten opzichte van twintig jaar geleden, toen was ruim 86% van alle Nederlandse tankstations bemand. André Braakman, woordvoerder van BETA geeft daarnaast aan dat de stijging van het aantal pintransacties te danken is aan de mogelijkheden van mobiele devices.

Convenant contant geld

Het bericht spreekt over ‘de verminderde acceptatiegraad van contant geld’ en stelt dat die in lijn is met de daling van het aantal geldautomaten. Ook het aantal transacties met contant geld is in tien jaar tijd met 72% gedaald. Tankstations zullen volgens Braakman niet van de een op de andere dag stoppen met het accepteren van contant geld. “Als belangenvereniging hebben wij het convenant contant geld ondertekend, dit waarborgt een aantal feiten voor de komende vijf jaar. Bijvoorbeeld dat de tarieven rondom het opnemen en storten van contant geld niet worden verhoogd, dat er sealbagautomaten in de buurt zijn en dat er afspraken over waardetransport zijn.”

Weigeren mag

Dat er bij 45% van de tankstations wél met contant geld kan worden betaald heeft volgens Braakman te maken met de pomphouders zelf. “In principe mogen tankstationondernemers contant geld weigeren, ook stations met een winkel. Vaak doen ze dat niet omdat zij ook de verantwoordelijkheid voelen om betalingen met contant geld mogelijk te houden, ze zijn zich bewust van hun maatschappelijke functie.”

In eerder onderzoek van Bank.nl blijkt dat 87% van alle Nederlanders van mening is dat contant geld overal in Nederland moet worden geaccepteerd. Ook demissionair minister van Financiën, Sigrid Kaag, sprak uit dat wettelijk ingrijpen nodig is om ervoor te zorgen dat contant geld bruikbaar blijft. Later dienden de fracties SP en SGP een amendement in bij de Tweede Kamer, waarin zij pleiten voor een wettelijke acceptatieplicht van contant geld.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 april 2025
Registraties nieuwe auto’s dalen met 10 procent in eerste kwartaal 2025
1 april 2025
Accupakket als zwaard van Damocles
1 april 2025
Autodealers in 2024: meer omzet, minder winst
1 april 2025
Bosch lanceert twee nieuwe opleidingstrajecten
31 maart 2025
LKQ neemt afscheid van B2C Leisure
31 maart 2025
Nicola Torregiani neemt Benelux-markt onder zijn hoede 
Meest bekeken berichten
Recente reacties