In deze krappe arbeidsmarkt komt het meer aan op een professioneel personeels­beleid. Om mensen te werven, maar vooral vast te houden. Volgens Joost den Elzen, directeur Den Elzen Groep, zijn de eerste weken belangrijk: “Juist dan moet je zorgen dat nieuwe medewerkers zich thuis voelen.”

De krapte teistert elke branche, niet alleen de schade­herstelsector: “Vergrijzing houd je niet tegen. We moeten anders gaan ondernemen, opleiden en uiteindelijk het hele proces met minder mensen uitvoeren. En als de krapte echt groot wordt, moeten we het proces misschien korter maken door meer automatisering, of weer meer vervangen dan het tijdrovende repareren.”

HR-beleid

Den Elzen zegt voor zijn 9 bedrijven continu zo’n 20 mensen nodig te hebben: “Ik heb meer werk dan we aankunnen. Daarom is een goed HR-beleid belangrijker dan ooit.” Door zijn bedrijfs­omvang kan hij makkelijker investeren in HR: “Nodig om leerlingen te kunnen opleiden en structuur in hun werk te geven.” Hij spreekt van een nieuwe fase in zijn bedrijf. “Mijn vader werkte mee in het bedrijf. Later werd hij meer ondernemer. Daar ligt ook mijn hart. Nadat ik het roer overnam, zijn we gegroeid tot 9 vestigingen. Dat geeft ruimte voor investeren en ontwikkelen, ook op het gebied van slimmer en prettiger werken.”

Aantrekkelijk

Of dat de manier is om als bedrijf aantrekkelijk te zijn? “Vroeger kreeg het systeem van leermeester-leerling kritiek omdat dat teveel tijd kostte. Maar als je dat verandert, wordt de pijn straks nog groter. Goede begeleiding blijft belangrijk. Daarnaast is een auto best sexy om aan te werken, maar de branche moet wel goed betalen. Door de schaarste betaalt elk schadebedrijf meer dan de CAO voorschrijft, maar eigenlijk moeten de CAO-lonen zelf hoger. Ik zie in de huidige energietransitie leerlingen wegvloeien naar beter betalende banen voor montage van zonnepanelen en warmtepompen. Daar moeten we wat mee.”
Als het aan Den Elzen ligt moet het anders, zoals een nieuw opleidingssysteem, hogere CAO-lonen en een beter personeelsbeleid: “Schadeherstel is onder­gesneeuwd. Dat moeten we veranderen. Opdrachtgevers hebben hierin ook een verantwoordelijkheid. Ook zij moeten meedenken. We moeten samen naar de toekomst kijken.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
31 maart 2025
LKQ neemt afscheid van B2C Leisure
31 maart 2025
Nicola Torregiani neemt Benelux-markt onder zijn hoede 
31 maart 2025
Toyota populair op Urk, BMW domineert in Blaricum en Bloemendaal
31 maart 2025
Apk significante aanjager werkaanbod
28 maart 2025
Systeem Kia waarschuwt voor naderende hulpdiensten
28 maart 2025
Vakgarage vernieuwt magazine Dichtbij
Meest bekeken berichten
Recente reacties