In het kader van de affaire rond sjoemelsoftware heeft de Duitse justitie de eerste manager van het VW-concern gearresteerd. Het gaat om de voormalige Audi-manager Giovanni P.

Hem wordt verweten bedrog te hebben gepleegd. Op het hoogtepunt van dieselgate stelde P. via Youtube-filmpjes dat de Audi-modellen geen verhoogde emissiewaarden hebben. Terwijl bekend was, ook bij hem als manager, dat dit wel het geval was. Behalve bedrog wordt hem ook verweten milieuonvriendelijke producten – de Audi’s – te hebben aangeprezen.

Compensatie

Deze week zal P. worden voorgeleid. Afgelopen week bepleitten Duitse juristen schadevergoeding voor bezitters van de betreffende VW AG-modellen. In de VS is zulke financiële compensatie wel gegeven. Afhankelijk van het vervolg kan de zaak Giovanni P. de autofabrikant nog euro’s gaan kosten.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
18 mei 2026
Boekhorst en Openclaims willen schadeherstel verder digitaliseren
18 mei 2026
Prijs tweedehands elektrische auto in de lift
18 mei 2026
Q8 electric zet batterijopslag Intercel in tegen overbelast stroomnet
18 mei 2026
Het draait allemaal om communicatie
15 mei 2026
ACM biedt bedrijven duidelijkheid over data delen met leidraad
15 mei 2026
Alle tools voor de lokale ondernemer
Meest bekeken berichten
Recente reacties